Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu

Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Jaką wybrać nalewarkę do swojej firmy?

Jakakolwiek linia fabryczna musi posiadać stosowną maszynę rozlewniczą, przy użyciu której wyrób natychmiastowo znajdzie się w plastikowej butelce. Nie może w nim być zbyt małej jego ilości, bo nie dopełni standardów oraz zostanie odrzucony, ani za wiele – stworzy znaczne szkody pieniężne. Dzięki firmie Ultrapak w naszym kraju można zakupić nowoczesne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe oraz w odmianie monobloków. Wszystkie oznaczają się mocną stalową formą i dużą sprawnością. W salonie przedsiębiorstwa można liczyć na kompleksową konsultację konsultantów, którzy od bardzo długo rozwijają się w zawodzie. Nalewarki można przystosować do specjalnych życzeń Nabywcy, np. konkretnego przetworu, produktywności albo momentu rozlewu. Znakomicie sprawdzą się w różnorodnych gałęziach przemysłu: wody mineralnej, napojów mlecznych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami oraz bez dodatków. Efektywność nalewaczek zawiera się w obrębie od 3.000 do 90.000 napełnionych opakowań w przeciągu pojedynczej godziny. Maszyna napełnia szklane i plastikowe butelki i puszki do konserw. Do gęstych, zawiesistych, mających pełniejsze cząsteczki produktów dedykowane są dozownice. Chodzi tutaj np. o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne i motorowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsem, przetwory pomidorowe, skondensowane mleko, mokre karmy dla zwierząt, pożywienie dla niemowląt. Pośród dozownic wydziela się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe oraz grawitacyjne, nalewarki Bag-in-Box, do kegów PET oraz kegów ze stali kwasoodpornej.

Maszyny rozlewnicze – opis najważniejszych rodzajów

Czołowym typem są nalewarki tłokowe, które wprowadzają artykuł w butelki bądź puszki za pośrednictwem specjalnych tłoków zainstalowanych w cylindrach. Dowolny tłok zasysa miarę wody mineralnej lub wina oraz sączy ją do pojedynczych butelek. Norma może mieć od 5 – 1200 ml. Którakolwiek głowica posiada własny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe zdecydowanie sprawdzą się przy rozlewie wyrobów z gazem. W zbiorniku buforowym tworzone jest duże ciśnienie, przy pomocy którego gazowany napój za bardzo się „nie spieni”. Nalewarki ciśnieniowo – przelewowe przeznacza się zwykle do nalewania przetworów w butelki szklane oraz PET. Są to przykładowo sosy albo dżemy, które posiadają zwartość „rzadką”, burzącą się czy średniolepką. Sprawdzą się w gałęzi kosmetycznej oraz chemicznej, albowiem są w stanie umiejscowić w szklanej butelce od 100ml – 10 l towaru. Nalewarki podciśnieniowe stosuje się do rozlewu alkoholi bądź innych płynów bez zawartości dwutlenku węgla. Tu produkt jest zasysany przy zastosowaniu ejektora. Ciśnienie w zbiorniku jest znacząco niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są niezwykle staranne przy mierzeniu towaru za sprawą urządzeń do pomiaru objętości lub masy – inaczej przepływomierzy. Powstają np. w wariancie elektromagnetycznym oraz masowym. Nalewarki do nalewu w kegi PET potrafią pracować z różnorodnymi wariantami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® oraz Key Keg® Slim Line. Nalewarki do rozlewu w opakowania Bag-in-Box, a konkretnie maszyna STERILBOX, mogą być zaopatrzone w wajchę. Wykorzystując ją operator rozwiera oraz zatrzymuje kegi. Maszyny rozlewnicze w kegi ze stali nierdzewnej – MASTERKEGS – dopasowuje się zwykle do branży winiarskiej, małych i dużych browarów.

Projektowanie kompletnych linii rozlewniczych

Firma Ultrapak może także zaprojektować kompletną linię do masowej produkcji. Zawsze profesjonaliści firmy opierają się na warunkach Zainteresowanego, przykładowo co do towaru, jaki będzie przez nią przetwarzany, jaką przestrzeń ma ona obejmować? Do tej pory z możliwości przedsiębiorstwa skorzystali: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (produkujący wódkę Bols) oraz Wosana. Nalewarki mogą być skonstruowane w typie monobloków bądź trójbloków. W przypadku tych pierwszych Kupujący może dokonać wyboru spośród czterech wariantów – Magic, Magic FW, Master i Master Can. W technologii „jałowej” bądź Ultra Clean. Dzięki takim rozwiązaniom można produktywnie sączyć artykuły szczególnie podatne bakteriologicznie, np. mleko o wydłużonym terminie zdatności do skonsumowania. Linie technologiczne wytworzone przez Ultrapak charakteryzują się indywidualnym zakresem, dużą skutecznością przy równoległym spełnieniu ekonomiczności poboru energii oraz dotrzymywaniem wszelakich wymogów czystości. Partnerstwo z słynnymi firmami w dziale wytwarzania maszyn produkcyjnych dało firmie Ultrapak szansę na zyskanie uznania w oczach Klientów. Chodzi o takich wytwórców, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack oraz grupa CFT. Dzięki nim linię produkcyjną można uzbroić w maszyny etykietujące, zakręcarki, tunele pakujące, orientatory, rozdzielacze rzędów, narzędzia do dokonywania weryfikacji oraz in.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani propozycją firmy Ultrapak, prosimy o kliknięcie w link – MASZYNY ROZLEWNICZE

Strona używa cookies
Ok