Depilacja pach woskiem – jak depilować by nie bolało

Depilacja pach woskiem – jak depilować by nie bolało

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy cieszyć się gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niechcianego owłosienia to bardzo powszechna praktyka. Wśród różnych sposobów nadal dużym zainteresowaniem odznacza się depilacja woskowa. Ta od dawna stosowana metoda pozwala usunąć włoski z większości partii ciała na długi czas. Salony kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest nieco bolesny, osiągnął wielką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty i szybki sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Jak wygląda depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z jakiej mają być usunięte, nakłada się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Trzeba pamiętać, że wosk musi być tylko trochę podgrzany do półpłynnej postaci, żeby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakłada się kawałki materiału i czeka do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał odrywa się nagłym ruchem przeciwnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk wnika głęboko, włosy usuwają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można wykonać samemu, polecane jest korzystanie z ofert gabinetów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskową profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność odpowiedniego wykonania. Ponadto przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Obszarami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko pachy i nogi, ale także wąsik, ramiona, ręce lub pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się przed zabiegiem depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskową warto się przyszykować. Na kilka dni przed depilacją warto wykonać porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie natłuszczać się balsamami i kremami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków na czas zabiegu ma znaczenie. Jeśli będą za krótkie, staną się trudne do wyrwania. Z kolei za długie mogą powodować większy dyskomfort podczas wyrywania. Planując depilację woskiem warto wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane efekty.

Przed depilacją woskiem należy dokładnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy przeprowadzać w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, żeby w trakcie depilacji ich nie uszkodzić. Warto także zorientować się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach muszą być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra zwykle potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego powodu lepiej nie korzystać z zabiegu tuż przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po depilacji szczególnie ważne jest kojenie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu trzeba zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które wykazują działanie kojące podrażnienia. Inne używane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane używać dezodorantów, perfumowanych kosmetyków czy zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura też może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskiem. Dlatego na kilka dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed następne 3-4 tygodnie. Systematyczne wizyty w salonie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo cieńsze i delikatniejsze włosy są mniej widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie wywołuje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długi efekt, ze względu na to, że włosy usuwane są razem z cebulkami. Na dodatek można ją stosować na prawie każdej części ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest od razu po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele gabinetów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Przede wszystkim depilacja jest też bezpieczna.

depilacja woskiem Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok