Mezoterapia – terapia na wypadanie włosów

Mezoterapia – terapia na wypadanie włosów

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, piękne i gęste włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla większości z nas pielęgnacja jest jednym z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Włosy jak i skóra często rzucają się w oczy, jako, że są prawie bez przerwy na widoku i są faktycznym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są dziś oblegane, nieustannie mamy problem żeby zapisać się na dogodny termin, a kolejki są niezwykle długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale w pierwszej kolejności od wewnątrz, co na pewno przynosi najlepsze efekty. Jedną z skuteczniejszych metod polepszenia stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem popularnym, ale warto się z nim zapoznać, jeżeli problem nadmiernego wypadania włosów czy zniszczonej skóry nas dotyczy. Sukces tej metody leży w wprowadzaniu odpowiednich substancji w głąb skóry, wykorzystywane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest zalecane zarówno mężczyznom jak i kobietiom.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i w zasadzie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybciej się starzeje. Wstrzykiwane składniki zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Terapię można zastosować pod oczy, w obrębie tak zwanych ,,worków”, która je w dużym stopniu zmniejsza lub całkowicie niweluje. Mezoterapia twarzy działa skutecznie przede wszystkim biorewitalizacji i polega na stymulacji kolagenu i elastyny. Jakiś czas po mezoterapii skóra niestety nie wygląda zachęcająco i promiennie, pokazują się chwilowe zaczerwienienia i zasinienia; warto taki okres przeczekać, aby móc ujrzeć niezwykłe efekty polepszenia się kondycji skóry.

Wyróżniamy dwie metody w wstrzykiwaniu poszczególnych substancji: przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu lub ręcznie przy wykorzystaniu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie minimalnych dawek specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie składowe jak aminokwasy, peptydy, witaminy oraz kwas hiauluronowy. Są one wprowadzane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca chore. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkowicie bezbolesny i przyjemny. Funkcją mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa mówi jest to terapia, czyli ciąg zabiegów, trzeba więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najodpowiedniejsza ilość i częstotliwość przeprowadzania zabiegów? Wszystko to jest zależne wyjściowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, specyfiku jaki stosujemy oraz indywidualnych potrzeb.Na początku przeważnie jest to seria od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla zatrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje dużo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż jeden zabieg. Czego dokładnie możemy oczekiwać po mezoterapii twarzy? Przede wszystkim jędrność i nawilżenie oraz zredukowanie zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się stosunkowo długi czas. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje już powstałe schorzenia, ale także zapobiega powstawaniu nowych, poprzez produkcje włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich porost jest bardzo skomplikowanym procesem, który ma trzy części. Przytrafiają się sytuacje, gdy porost włosów jest zatrzymany. Taką sytuację nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosów. Pojawia się też pytanie, kiedy wypadanie jest naturalne, a kiedy trzeba zacząć się interesować czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie znajdziemy na to klarownej odpowiedzi. W teorii utrata mniej niż 100 włosów na dzień jest sprawą bezpieczną, w takim wypadku kuracje stanu włosów, powinno się zacząć powyżej tej ilości włosów, co jest już raczej widoczne. Jak leczyć tego rodzaju schorzenie? Sposób leczenie jest wiele, od preparatów do smarowania skóry głowy po terapię laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej wybieranych, co może świadczyć o jej skuteczności w tym zakresie pielęgnacji. Wykonanie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga wznowić krążenie, i tym samym pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo trudny, co w rzeczywistości okazuje się nieprawdą. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry i nałożenie kremu znieczulającego w zależności czy pacjent, tego potrzebuje. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same kłucia są minimalnie wyczuwalne, ale pomimo tego pacjenci nie twierdzą, że jest to zabieg bolesny. Po wykonanym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z saun, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Dokładniejsze zalecenia przedstawia osoba wykonująca zabieg na wcześniejszej konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był jak najbardziej bezpieczny.

Strona używa cookies
Ok