Termokubek dla każdego

Kubek termiczny dla każdego

O kubkach termicznych rozmyślamy głównie w sezonie zimowo-jesiennym, kiedy planujemy nosić ciepłą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, a także na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Zapominamy , że termokubki nie tylko utrzymują ciepło, ale też sprawdzają się do noszenia zimnego napoju latem. Jaki kubek termiczny będzie doskonały dla Ciebie? Wszystko zależy , czy potrzebujesz kubka do codziennego użytku, czy interesujesz się turystycznymi termosami. Wyśmienity kubek termiczny na kilka godzin utrzyma ciepło herbaty czy kawy albo zimno napoju. Ze względu na to z termicznego kubka można korzystać cały czas, tym bardziej że jest on produktem bardzo szczelnym oraz wygodnym, więc będzie dobry w wielu sytuacjach.

Na co patrzeć, kupując kubek termiczny?

Jeżeli planujemy zakup termicznego kubka, warto najpierw sprawdzić kilka ważnych elementów. Przede wszystkim bardzo ważny jest materiał jego wykonania. Od tego zależy jego zastosowanie i trwałość zatrzymania zimna albo ciepła. Następnym składnikiem jest pokrywka kubka termicznego. Powinna być nie tylko szczelna, aby zachować temperaturę wewnątrz na wymaganym stopniu, ale również gwarantować wygodny sposób picia. Należy też dobrać formę kubka termicznego i jego objętość. Kubki termiczne o niewielkiej pojemności zawiodą na czasochłonnych wycieczkach, dlatego w tym zakresie najlepiej dostosować rozmiar kubka termicznego do własnych potrzeb. Natomiast jego kształt ma duże znaczenie pod względem użytkowym. Wolimy, by miał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni czy nawet w rękawiczce. Dodatkowo lepiej by był stabilny, a kiedy chcemy korzystać z niego w samochodzie, lepiej by mieścił się w miejscu wyznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Kubek termiczny idealny do pracy lub do biura

Kubki termiczne zazwyczaj nabywamy do pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z których zostały wykonane, większość z nich nadaje się do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy lepiej jednak dostosować od charakteru pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie kubki termiczne, jakie mają długi okres utrzymania temperatury. Możemy zakupić piękny termiczny kubek ceramiczny, wygodny szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że występują w różnych wzorach i kolorach, to do tego są wygodne, lekkie oraz nie zatrzymują zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć one krócej zachowują temperaturę. Forma pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie najlepszy dla kierowcy czy dla pracownika budowy. Chociaż z uwagi na to, że np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny jest mniej odporny na zniszczenie.

Jaki kubek termiczny będzie dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być przede wszystkim lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Ze względu na to zwykle kupowanymi termicznymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one całkiem niedrogie, mają sporo kolorów i wzorów, a do tego są wygodne. Bez trudu zmieszczą się do plecaka oraz są nietrudne w korzystaniu. I chociaż mniej czasu zachowują ciepło lub zimno oraz stosunkowo nie są tak trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy zniszczeniu nie rozbiją się tak jak na przykład termiczny kubek szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny najlepszy na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie dobry też na spacer, gdy szukamy lekkiego kubka termicznego, ale nie skupiamy się na długotrwałym zachowaniu temperatury. Jeżeli jednak utrzymanie temperatury jest konieczne, rozsądniej kupić termiczny kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są lekkie w noszeniu, komfortowe, a ponadto nie zawierają związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są trochę droższe i da się je porysować, ale są dobre za sprawą swoich zalet.

Jakie termiczne kubki nada się w czasie wycieczki?

Wyjeżdżając na długą wycieczkę z reguły najważniejsze, żeby kubek termiczny jak najdłużej utrzymywał temperaturę napoju wewnątrz. Z uwagi na to najlepszym kubkiem na wycieczkę okazuje się kubek stalowy. Tego typu termiczne kubki najlepiej ze wszystkich zachowują zimno lub ciepło, dlatego że są świetnie izolowane, dzięki czemu trzymają ciepło lub zimno na wiele czasu. Dodatkowo mają trwałą budowę i są odporne na uszkodzenia. Minusem stalowego kubka jest tylko jego ciężar, ponieważ jest on masywniejszy niż inne.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W samochodzie trzeba bardzo uważać, dlatego kubek termiczny do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały oraz dobrze zachowuje ciepło lub zimno. Kubki termiczne porcelanowe, szklane lub plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, żeby byłby odpowiednie do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te wykonane ze stali lub z tritanu. Takie kubki są trwałe oraz świetnie zachowują zimno lub ciepło napoju.

Jaki kubek termiczny na prezent

Kupując prezenty zwykle myślimy nad ładnym wyglądem, ze względu na to najlepiej sprawdzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Szklane kubki mają swój charakter, z kolei ceramiczne kubki ogromną ilość ładnych kolorów i wzorów. Choć plastikowe kubki też charakteryzują się obszernym wyborem wzorów, nie zalecami ich na prezent.

kubki termiczne sklep

Strona używa cookies
Ok