Muzyka na wesele, studniówkę i bal – tylko z dj-em!

Analizując fora na temat ślubów i wesel, niezmiernie często można znaleźć tematomawiający jak powinna wyglądać oprawa muzyczna wesela. Sprawa, która często jest poruszana w kręgach forumowiczów jest dylemat, który można tak opisać: kapela czy dj na wesele – kogo warto wynająć?

O zespołach muzycznych opowiedziano już chyba wszystko, a dj na wesele to w dalszym ciągu poruszany wątek. Stąd pomysł, że w tym tekście omówimy to, czym trudzi się dj, czy dj na przyjęciu weselnym sprosta swojemu zadaniu, jak trafić na idealnego dj-a a także czym się różni dj od zespołu muzycznego. Zacznijmy jednak od początku.

Czego dj nie powinien robić?

Dj-em z pewnością nie nazwiemy, kogoś kto prezentuje muzykę puszczaną z playlisty na komputerze przenośnym, ponieważ profesjonalny sprzęt jest wymagany w zawodzie dj-a. Prawdziwy dj współpracuje z: tabletopem i głośnikami, a niekiedy słuchawkami – a to tylko część, bo dj, który traktuje poważnie swoją pracę, dołoży wszelkich starań, aby jego występ nie tylko dobrze brzmiał, ale także atrakcyjnie prezentował się.

Czym się kierować przy wyborze dj-a

Dj (albo dyskdżokej) gra oraz miksuje utwory muzyczne, czyli przekształca przy użyciu wspomagających efektów muzycznych. Dj to profesjonalista, który odznacza się doskonałą znajomością proponowanych utworów, przy równoczesnym zachowaniu spójności muzycznej w czasie koncertu. Jeśli mowa o dj na imprezy z gatunku impreza weselna czy impreza studniówkowa, to dj musi być też wybitnym widzem, żeby błyskawicznie ocenić, czy sugerowany przez niego kawałek zaspokaja potrzeby gości. A dobry dj jest w stanie zagrać dla każdej grupy odbiorców. Specjalnie to podkreślamy, dlatego że profesjonalny dj nie doprowadzi do sytuacji, aby odtwarzana przez niego muzyka dawała radość tylko jemu i nie trafiała w pragnienia gości.

Szukam: Dj Warszawa – czyli jak znaleźć tego najlepszego

Wiadomo – ile ludzi, tyle oczekiwań, lecz istnieje kilkanaście ważnych prawd, jeśli idzie o wybór dj na wesele. Przede wszystkim opłaca się poznać portfolio dj-a. Żeby to zrobić dobrze jest wprowadzić zapytanie w przeglądarce np.: Dj Warszawa czy dj wesele Warszawa, aby wyszukać kilkanaście stron z na temat dj-ów z konkretnej miejscowości.

Profesjonalny dj będzie się starać, by przyszła para młoda miała możliwość posłuchać i ocenić, czy dj wypada dobrze na imprezach okolicznościowych. Stąd najlepiej odpuść sobie strony, na których nie widzisz materiałów audio albo klipów, no chyba że nie przeszkadza Ci, żeby tracić czas na dzwonienie do każdego takiego dj-a, by prosić go o zaprezentowanie portfolio. Na podstawie portfolio dj-a masz szansę już w jakimś stopniu ocenić, na ile dj odpowiada Twoim gustom.

Popatrz także na to, jak określony dj wygląda podczas występów. Istotne jest tu na przykład jego strój, ponieważ dj, który występuje na przyjęciu weselnym, powinien być stosownie ubrany. Zwłaszcza, że jest to ważne wydarzenie, więc dj powinien swoją postawą pokazywać, że wie o tym.

Dj i konferansjer w jednym

Drugą kwestią jest to, czy dj zajmuje się również wodzirejstwem imprezy weselnej czy innej tego typu imprezie. Większość dj-ów ciągle informuje, że są także wodzirejami. No ale oczywiście – wodzirej wodzirejowi nierówny. By ustrzec się przed wpadką na weselu, oceń, czy ten dj faktycznie ma świadomość, czym jest prowadzenie wesela. Przecież nie chcesz, aby na Twoim przyjęciu weselnym konferansjer raz po raz raczył czerstwymi żartami czy mówił do Twoich gości niczym do swoich znajomych.

Dj na studniówce? Brzmi świetnie!

Jednak dj gra nie tylko na przyjęciach weselnych, można go także wynająć na podobną zabawę. A dj na studniówce to coraz powszechniejszy widok. Obecnie to nic niezwykłego, bo zespołom muzycznym ciężko jest nadążyć za obecnymi trendami, a dj ma prawie nieograniczony dostęp do muzyki. A skoro o tym mówimy…

Dj na wesele czy zespół?

Gdy idzie o rozbieżności pomiędzy dj-em a kapelą, to wyżej daliśmy znać o tym, że dj posiada szersze możliwości, jeśli chodzi o repertuar. Ma to swoje ogromne plusy szczególnie na przyjęciu weselnym. Być może wiesz, że uczestnicy wesela nieraz proszą o to , aby puszczono ich ulubiony kawałek. Jeśli jest to „stary” kawałek, to kapele przeważnie są w stanie szybko wymyślić aranżacje, lecz w przypadku nowych kawałków? Na tym polu dj bezapelacyjnie ma przewagę. No i naturalnie dla dj rodzaj muzyki i tekst nie mają najmniejszego znaczenia.

Warto jeszcze opowiedzieć o innych korzyściach: dj nie potrzebuje takich cogodzinnych pauz, jak kapele, dlatego że nie nie staje się zmęczony tak błyskawicznie jak ci co sami grają. Zresztą goście weselni zazwyczaj nawet nie odczuwają, że dj ma przerwę, ponieważ cały czas muzyka jest puszczana. Inną zaletą oprawy muzycznej w wykonaniu dj-a jest to, że są to utwory niemal identyczne jak w radiu. To sprawia, że zawsze ma się pewność, że nikt na Twoim przyjęciu weselnym nie będzie fałszować. Kolejną sprawą są stawki – wynajęcie dj na wesele związane jest z niższymi kosztami.

Dj z wyczuciem smaku, czyli o dodatkowych zaletach dj-a

W ramach podsumowania warto jeszcze wspomnieć o tym, że profesjonalny dj dysponuje również własnym oświetleniem oraz innymi sprzętami, na przykład maszyną do produkcji dymu. Wyobraź to sobie: pierwszy taniec w romantycznej otoczce z mgły i przy nastrojowym oświetleniu, a do tego Wasza ulubiona piosenka, brzmiąca idealnie, jak powinna…

O predyspozycjach i zaletach dj-a można długi czas by mówić, ale chyba lepiej będzie, jeśli dj osobiście je przedstawi. Dlatego jeśli pragniesz odpowiedniej muzyki dla Twojego przyjęcia weselnego czy super muzyki na imprezę studniówkową czy inną zabawę zdecydowanie wybierz stronę dobry dj warszawa.

Strona używa cookies
Ok